Късно снощи в Белфаст, Ирландия Антъни Какаче стана световен шампион за втори път в своята кариера. Той детронира шампиона на WBA в категория супер перо Джеймс „Джаза“ Дикенс с единодушно решение.
След успеха си Какаче изяви желанието си да се изправи срещу другите шампиони в дивизията.
В момента мексиканецът Емануел Наварете е шампион, както на IBF, така и на WBO, докато американецът О’Шаки Фостър е настоящият крал на WBC.
„Никой всъщност не е чувал името ми, но вече то е известно,“ каза 37-годишният боксьор от Андерсънстаун, Западен Белфаст, след победата си. „Дайте ми Наварете – не е толкова трудно да се организира нашата битка, така че нека го направим. Комбинациите ми срещу Дикенс така и не се получиха напълно, но вярвам, че мога да се справя по-добре и да обединя коланите. Мога да победя Наварете, другите шампиони. Затова сега целта ми е да обединя коланите.“
