_1.jpg)
На 32-годишна възраст и след почти двегодишно отсъствие от ринга бившият световен шампион Хулио Сезар Чавес младши осъзнава, че не би могъл да си позволи да загуби предстоящата си битка.
Чавес младши планира да проведе следващия си двубой на 22 юни в родината си Мексико.
Той заяви, че тази почивка в кариерата му е била от полза за да обмисли някои неща. Мексиканецът осъзнава, че ако иска да си осигури участие във важни битки, той трябва първо да докаже себе си при повторното си появяване на ринга.
„Щастлив съм, защото ще се бия. Всеки път когато изляза на ринга, се опитвам да дам най-доброто от себе си. Не възнамерявам да загубя още една битка, имам три загуби, ако отново загубя, ще се пенсионирам, затова искам да кажа на феновете да очакват най-доброто от мен.
Изпитвам определено вълнение от връщането си на ринга, но съм изцяло фокусиран върху предстоящия си двубой. Сега съм по-зрял и знам какво искам. Освен това знам колко е трудно да си боксьор, колко жертви изисква тази професия, но аз съм готов да ги направи, за да успея.
Преди да мисля за големи битки като тази, които имах със Серхио Мартинес или Канело, искам да направя два или три подготвителни мача. Не възнамерявам да рискувам кариерата си. Планът ми е да се върна на върха в бокса.“
Усещам че Бенавидес ще го пенсионира 2020г.