
Ейбъл Санчес критикува бившият си боксьор Генадий Головкин.
Изненадващо бившият световен шампион в средна категория реши да прекрати отношенията си със Санчес като причина за това той посочи желанието си да се развива.
Санчес е на различно мнение. Според него той е отхвърлил предложението на Головкин да му намали заплатата.
„„От днес няма да работя с Генадий Головкин. За 9 години съвместна работа ние успяхме да изградим кариера, която заслужава място в Залата на славата, да счупим рекорди и да подпишем сделка за 100 милиона долара за 6 двубоя с DAZN. След всичко това, той ми предложи и настоя за нов треньорски компенсаторен план, който засяга достойнството ми и не мога да позволя да бъда прецакван така. Жалко е да бъдеш алчен, без чест, без етика и неблагодарен.“ каза Санчес.
Не знам кой е алчен и кой не…. Но определено всеки боксьор има нужда както от разнообразни/различни битки, така и има нужда да работи с различни треньори!
Головкин е кораво момче и определено има нужда да смени и съответно да пробва да промени нещата!
Нека му пожелаем, Успех!
За мен промяната е добра без значение защо я е направил сега остава и Паркър да смени Кевин Бери.
Щом е решил да прави промяна трябва да се правят смени. Освен това вероятно Санчес да е поискал повече пари отпреди, което освен че не си струва може и Головкин да е решил да кара по-икономично в сегашната си ситуация.
не му се дават 10% на Головкин