Александър Поветкин : Трябва да се подготвиш за една среща така, че никакъв допинг да не помогне на съперника ти

Задължителния претендент за световната титла на WBC в тежка категория руснака Александър Поветкин каза, че не се притеснява от появилите се слухове през последните седмици, че поляка Мариуш Вах се е бил с него с допинг в кръвта. Приемането на такива вещества Поветкин счита за незаконно, но според него, това не би трябвало да му служи за оправдание ако Вах беше спечелил.

“ Аз вярвам, че ти трябва да си подготвен за една среща така, че на твоя съперник никакъв допинг да не може да помогне. Разбира се, препаратите могат ви дадат сила и увереност, но като цяло, срещата прави самият боксьор. Вах казваше, че аз употребявам нещо, а ние се смеехме на това. Но ако той е нарушил правилата, той трябва да отговаря за това. „ каза Поветкин.

Припомняме, че след срещата между Вах и Поветкин играна на 4 ноември в Казан, от Руската Антидопингова Агенция ( RUSADA ) уличиха Мариуш в употреба на забранени стимуланти, но от WBC отказаха да признаят това, визирайки, че не може да се вярва на RUSADA, която беше отстранена от спорта.

wach-povetkin

Уважаеми приятели! Този сайт е създаден с една единствена цел- полуляризиране на любимите ни бойни спортове! Нашият сайт не се финансира с публични средства, нито от фондации! Ако искате сайта да продължи да съществува, моля помогнете ни чрез дарение по-долу:

If you would like to help us to continue please make a donation bellow:

Square Donate Button




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *