_1.jpg)
Тази сутрин в „The Ford Center“ във Фриско, САЩ Ричърд Коми (28-2, 25 KO) нокаутира Иса Чаниев (13-2, 6 KO) във втория рунд и завоюва вакантната световна титла на IBF в лека категория (до 61, 2 кг).
Двамата боксьори започнаха битката без предварително проучване. Коми взе инициативата и тръгна напред, докато руският боксьор се опитваше да действа от дистанция, но успя да пласира няколко удара с дясната ръка в главата на противника. Африканецът устоя на тези удари с лекота и благодарение на дългите си ръце успешно контраакуваше.
В края на първия рунд Коми пласира тежка деснячка в брадичката на руснака и той се озова в нокдаун. Чаниев се изправи и успя да оцелее.
Във втория рунд Коми изправи Чаниев отново в нокдаун след ляво кроше. Руснакът се изправи, но беше сериозно наранен. Коми му се нахвърли и рефера взе най-правилното решение да прекрати побоя.
Най-вероятно Ричърд Коми ще проведе обединителен двубой с шампиона на WBA (супер) и WBO Васил Ломаченко (12-1, 9 КО) на 12 април.
Да няма играта да го бие най-логичното е да загуби може би ако влязат на размени и да вкара доби удари тогава, но Лома не би го направил.
Най после я взе тая титла 🙂 Още с Истър трябваше да му я дадат
Аз лично смятам, че Коми не трябваше да има загуба досега:))) Но все пак очаквам Лома да го бие:))