Тайсън Фюри е на почивка докато неговия правен екип работи върху разрешаване на случая с отложеното му изслушване от Британската Допингова Агенция ( UKAD ).
Бившият световен шампион в тежка категория Тайсън Фюри ( 25 – 0, 18 КО ) очаква да направи своето завръщане на боксовия ринг тази година и да “ изчисти дивизията “ , въпреки че неговите планове бяха забавени от изслушването на Британската Антидопингова Агенция.
28-годишният британец остана без боксов лиценз миналия октомври, един ден след като оваканти своите титли на WBA и WBO в тежка категория, аргументирайки се със сериозни здравословни проблеми.
Фюри и братовчед му Хюи влязоха в полезрението на Агенцията, през февруари 2015 г., когато бяха открити следи от забранената субстанция нандролон в техните проби от урина.
Двамата категорично отрекоха каквото и да било нарушение и не бяха обвинени в употреба на допинг до 24 юни 2016 г.
Изслушването на Фюри бе прекратено поради евентуален конфликт на интереси в съвета на UKAD, като дата не бе насрочена за възобновяването му.
“ В момента не мога да кажа много, върви съдебно дело. Правният ни екип е един от най- добрите в света и той си върши работата „, каза Питър Фюри, чичо и треньор на Тайсън.
“ Тайсън определено ще се върне, той стиска зъби и казва: “ Трябва да се върна, за да изчистя дивизията и да се отърва от всички навлеци. „
“ Той гледа отстрани какво се случва и няма търпение да се върне. „
28-годишният Фюри поднови тренировки преди своето анти-допингово изслушване, след като не е участвал в двубой от знаменитата си ноемврийска победа от 2015 г., над Владимир Кличко.
Тайсън Фюри се надява да се върне на ринга преди края на годината и дори се говореше, че ще се бие в Лондон на 8 юли, но закъснялото изслушване промени тези планове.
В момента той е на почивка със семейството си, преди да започне тренировки с Питър, за да влезе в бойна форма.
Питър каза: “ В момента Тайсън е на почивка със семейството си и след като се върне, ще бъде добре да седнем с него, за да го върнем в нормалното ежедневие и да го вкараме в оптимална бойна форма. Надявам се, че ще се справим с него преди края на годината. „

========================================================================
Уважаеми приятели!
Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров