Бившият треньор на Бърнард Хопкинс, Шейн Мозли и Стив Кънингам, Назим Ричардсън не е доволен от боксовата техника на Тайсън Фюри. Според брат Назим, основното предимство на Фюри е физиката, благодарение на което много боксьори в тежка категория биха изпитали проблеми да скъсят дистанцията и да се приближат до него. В същото време Ричардсън оценява техниката на Антъни Джошуа и го намира за най-добрияр боксьор в тежка категория в момента.
“ Джошуа е много техничен боксьор. Бих искал да го видя в битка с нокаутьор. Владимир Кличко успя да го нарани по време на тяхната среща, но аз не казвам, че Антъни не може да носи на удар. От гледна точка на физическа сила, може би, той е най-добрият боксьор в тежка категория, ако избирам между него и Луис “ Кинг Конг “ Ортиз. в допълнение, той е търпелив. Ето защо аз казах, че той ще победи Владимир. Кличко може да направи битката скучна, ще ви накара да се съмнявате в себе си, но Джошуа търпеливо изчака подходящият момент.
Ще дам на Джошуа предимство в битката с Джоузеф Паркър, но Паркър е опасен. Ние не знаем какво ще направи в срещата, „ каза Ричардсън.
“ Тайсън Фюри може би ще ми се ядоса, защото, когато се срещнахме с него, аз му казах в лицето, че той е твърде голям. Той отговори, че има страхотен джеб и всичко подобно, но аз му казах. ‘ Ти си твърде голям. ‘ И когато казвам това, имам предвид следното. Ако можех да кача на ринга младият Шакил О’Нийл, той щеше да създаде проблеми за много боксьори в тежка категория, само защото е много голям. Някои боксьори са толкова огромни, че това става важен фактор в тяхна полза. Тайсън Фюри е един от тези боксьори. Дионтей Уайлдър, Антъни Джошуа, Луис Ортиз. Всички те могат да причинят проблеми на Тайсън Фюри, както и той на тях, заради физиката си. „

Уважаеми приятели!
Надяваме се на Вашата подкрепа!
Направете дарение, за да подкрепите съществуването на сайта. Който желае и може нека да помогне!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров
Че той Шакил Онил се би с Де Ла Оя и загуби кви ги говори тоя 🙂
Самата истина,но да не чуе Людмил!😁
Е не е чак така де.Шоумен е и искам да го гледам. Поне да покаже че не случайно би Кличко.Физиката си е от значение.Валуев беше никкав -няккав огромен боксьор . Постигна успехи не защото е много добър.Фюри пред него е къде-къде
Донякъде съм съгласен с треньора. Моето мнение винаги е било такова. Тия пичове са шампиони, защото са дангалаци и са в правилното време и на подходящото място. Няма спор в това. Затова не съм им фен. Но за съжаление или за радост сега е ерата на големите момчета в тежка категория. Иначе с треньора не сподялем мнението му за Джошуа. Не мисля, че той е някакъв изключителен талант, просто е супер як:)) Всъщност нелепото е, че някакъв на външен вид невзрачен тип като Фюри, с бирен корем като моя:))), в сравнение с Джошуа, Уайлдър и другите, изглежда като вундеркинд:)) Хората, които са напълно безпристрастни, които някога са тренирали бокс или някакъе боен спорт, знаят какво имам предвид. Този шишко действително евоюлира. Няма значение, че е едър, това определено е предимство. Но той се развиваше. Бъдещето ще покаже дали ще продължи да го прави.
Не еволюира, правилно е да се каже, че деградира. :)) И ще продължи да го прави, поне докато не победи някой от топ 10
Самата истина. Фюри не е нищо уникално, той просто е много голям. От всички изброени, само Кинг Конг не е така голям, като останалите, но пък ако разтегът му наистина е 213 см. това би могло да компенсира.