Легендарният пуерториканец Мигел Кото ще се опита да преодолее японеца Йошихиро Камегай тази събота, преди да спусне завесата на впечатляващата си боксова кариера.
Бъдещият член на Залата на славата на бокса е решил да проведе още един последен двубой до края на годината, ако успее да се справи с нокаутьора Камегай в двубой, който ще може да се гледа на живо в сайта този уикенд от StubHub Center StubHub в Карсън, Калифорния.
Бившият световен шампион в четири теглови категории Кото поставя семейството си на първо място и е категоричен, че няма да се боксира след 2017 година.
“ Решението вече е взето. Оттеглям се от бокса след 31 декември, независимо какво ще се случи в последният ми двубой. Мисля, че 16 години са достатъчни и имам други неща, за които да се погрижа в живота си. Ще се грижа за семейството си по-добре и това е най- важната и единствена причина, поради която трябва да спра с бокса и да се оттегля след 31 декември тази година. Всичко, което искам да направя, е да завърша кариерата си по най-добрия възможен начин. Това е причината, поради която работя усилено на този етап от моята кариера. “ каза Кото.
“ Преди всичко трябва да се погрижа за Камегай и тогава ще направим това, което винаги правим. Тогава ще изберем най-добрия съперник и ще се изправим пред него. Но трябва да се боксирам по- начина по- който Фреди и аз планираме да направим в събота и нека да видим какво ще се опита да направи Камегай. Винаги излизам на ринга, за да дам най-доброто от себе си, да направя всичко, каквото е необходимо, за да спечеля победата и да направя семейството си и хората около мен и себе си да се чувстваме по-добре. И аз ще дам най- доброто от себе си на 26 август. „

========================================================
Уважаеми приятели!
Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров
Очаквам Кото да проведе реванш с Канело, независимо как приключи двубоят му с Головкин. Смит и Уолш са никой. едва ли някой иска да гледа Кото с някой от тях :))) в последният двубой в кариерата си:))) Това меко казано ми звучи нелепо:)) Споменаваха се имената на ГГГ и Лемьо, но те са прекалено големи и силни за него.
Те не са никой това е вярно но там с оглед на ситуацията на титлата на WBO иначе им четох вчера едно интервю на адашите по повот боя на Кото и двамата са му големи фенове Уилямс май даже го имал татуиран на гърба си…
С Канело има логика но не мисля че ще стане… може да иска по лесна битка и затова да вземе някой по лесен
Мисля че има възможност да се бие с победителя от Лиам Смит и Лиам Уолш който се готвеше за реванша на Слънчев Бряг не като някой хора да залежават там 😉
Не Уолш а Уилямс много ми идват тия британци…