Ленъкс Люис: Противоречивото съдийско решение в двубоя Мани Пакиао – Джеф Хорн показа какъв е основния проблем в бокса

Джеф Хорн постигна изненадваща победа над Манни Палиао чрез спорно единодушно съдийско решение и завоюва световната титла на WBO на Suncorp Stadium в Бризбейн.

В битката в родния си град 29-годишният бивш учител Хорн не показа никакви признаци на отчаяние в най-големия тест в кариерата си и се подигра със статута си на абсолютен аутсайдер противопоставяйки се повече от успешно на филипинския си съперник.

Но Пакиао, който един от най-добрите боксьор на своето поколение, завърши по-силно двубоя от двамата и изглеждаше, че е направил достатъчно, за да запази своята световна титла на 66, 7 кг.

Но в крайна сметка двама от съдиите дадоха 115- 113, а третия 117- 111 за успеха на Хорн.

11- кратният световен шампион в осем теглови категории както обикновено показа уважение към решението на съдиите да присъдят победата на Хорн, но бившият световен шампион в тежка категория Ленъкс Луис не беше доволен.

“ Уау! Пакиао загуби с единодушно съдийско решение? Единия от съдиите даде 117-111? Той може би е гледал някой друг двубой, „ написа Ленъкс в туитър. “ Това противоречиво съдийско решение показва какъв е основният проблем в бокса. Джеф Хорн беше добре подготвен, но не виждам по- какъв начин той спечели мача! “

Уважаеми приятели!

Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!

IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *