
Претендента на UFC в средна категория Келвин Гастелум коментира решението на мачмейкърите да дадат шампионската битка не на него, а на Люк Рокхолд. Миналата седмица Джордж Сейнт Пиер реши да се откаже от колана поради здравословни проблеми, в резултат на което пълноправен шампион стана Робърт Уитакър, който преди това притежаваше временната титла. Сега Уитакър ще защитава колана си срещи Рокхолд на 10 февруари в Австралия.
“ Знаех, че двамата с Люк Рокхолд ни разглеждат като участници в битката за титлата. Казах, че Уитакър се нуждае от по-голяма битка и избраха Рокхолд. По мое мнение той избра по-лек противник, тъй като аз съм най-трудният съперник за всеки в тази дивизия. Робърт се тревожи зот евентуална среща с мен. Преди това тренирахме заедно и знаем много добре какво да очакваме един от друг.
Люк отсъстваше почти две години, а след това излезе и се би с Дейвид Бранч, който дори не се състезаваше в UFC преди година. Той спечели тази среща и получи битка за титлата. Не знам в каква светлина тази ситуация показва UFC, но определено не е в добра. Ръководството направи грешка, въпреки че знаеше, че Сейнт Пиер няма да защитава титлата. Не го обвинявам изобщо. Той се върна, спечели още една титла, взе чека си и се прибра вкъщи. Обвинявам UFC за организирането на тази среща. Сейнт Пиер знаеше, че ще си тръгне. Той е интелигентен човек. Той излезе, получи пари и си тръгна. Това е страхотно, “ – каза Гаетлум пред FloCombat

Уважаеми приятели!
Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров