Започнаха предварителни дискусии за двубой между Джоузеф Паркър и Джуниър Фа

Според новозеландския вестник „New Zealand Herald“, са започнали предварителни дискусии за местен сблъсък в тежка категория между Джоузеф Паркър и Джуниър Фа.

От икономическа гледна точка интересът в Нова Зеландия към тази битка ще граничи със свирепия двубой между Дейвид Туа и Шейн Камерън.

Битката между Паркър и Фа ще бъде бавно изграждана – като се очаква това да отнеме най-малко 18 месеца.

Паркър и Фа са се срещали четири пъти като аматьори и са си разделили по две победи.

От момента, в който и двамата станаха професионалисти, местните фенове заговориха за евентуален сблъсък между двамата.

Фа е поставен под # 12 в ранглистата на WBO, докато Паркър, който е бивш световен шампион на организацията, не попада в топ 15 на WBO след загубите си от Антъни Джошуа и Дилиън Уайт. Паркър е # 6- ти в WBC.

Мениджърът на Фа Марк Кедъл все още счита Паркър за боксьор от световна класа.

“ Той допусна няколко загуби, но въпреки това все още попада сред десетте най- добри боксьори в света, „ каза Кедъл.

https://photo.boxingscene.com/uploads/parker-whyte-weights%20(6).jpg

Уважаеми приятели!

Надяваме се на Вашата подкрепа!

Направете дарение, за да подкрепите съществуването на сайта. Който желае и може нека да помогне!

IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *