
Миналия уикенд в Ню Йорк, Bellator MMA организира първото си събитие, което бе оглавено от дългоочакваната битка в лека тежка категория между бившия претендент на титлата в UFC Чел Сонен ( 29-15-1 ММА ) и бившия шампион на Pride FC Вандерлей Силва ( 35-13-1 ММА ) . Битката беше спечелена от Сонан с единодушно съдийско решение, благодарение на уменията си в борбата, на които Силва не успя да се противопостави.
След поражението Силва иска да проведе реванш със Сонен, но този път в родината си. “ Убиецът с брадвата “ е разочарован от начина по- който се разви техния двубой. Бразилският майстор в стойка беше много ядосан на себе си и на своя опонент, който го контролираше в партер в по- голямата част от мача.
“ Бях ядосан на него и ядосан на себе си. Исках кучешки бой, грандиозна битка, където съперниците биват поваляни с тупалки отляво и отдясно, – каза Силва в интервю за Combate. – Бой, в какъвто хората са свикнали да виждат Вандерлей Силва. За съжаление, моят опонент не бе готов да направи шоу. Той искаше да ме бори. Обичам да устройвам спектакъл за феновете. И онези няколко момента, когато той влезе с мен в размяна, бяха най- добрите в мача. Също така, бях близо до предсрочно прекратяване на двубоя. Най-добрите моменти от мача бяха в моя актив. Но ако ние оценяваме двубоя само по правилата, разбира се, той ме победи по точки. „
И Силва иска да получи още една битка с Сонен. Бразилеца иска реванш у дома си в Бразилия.
“ Много искам реванш. Искам да покажа, че мога да неутрализира неговия игрови план и да го победя. Може би този мач няма да е следващият ми, но той ще трябва да се проведе в бъдеще, “ – каза Вандерлей.

Уважаеми приятели!
Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров