
Американската боец Чел Сонен (28-15-1 ММА(, който победи бразилеца Вандерлей Силва (35-12-1 ММА) в основната среша на турнира Bellator 180, предизвика легендата на ММА руснака Фьодор Емеляненко ( 36 – 5 ММА ).
Тази сутрин Емеляненко загуби от американеца Мат Митрион ( 12 – 5 ММА ) с технически нокаут в първия рунд при дебюта си в Bellator на турнир, който се проведе в Ню Йорк. Сонен победи Силва с единодушно съдийско решение.
“ Накарах Тито Ортиз да потупа в знак, че се предава за по-малко от една минута. Справих се с Вандерлей Силва в основната среща на вечерта и сега идвам за теб, Фьодор Емеляненко, имам нужда от само един опит, „ – каза Сонен.
“ Ти ми поиска автограф, потупах те по рамото и ти казах, че ще помисля за това. Взех решение. Аз ще ти дам моя автограф, но той ще бъде върху договора, и ти, като Вандерлей и Тито, ще разберете, че никога не трябва да ядосвате един гангстер, “ – каза 40-годишният американец.
На пресконференцията след турнира Емеляненко бе попитан дали е готов да приеме предизвикателството на Сонен. “ Ние сме в различни теглови категории, “ – каза 40-годишният руснак. Емеляненко се състезава в тежка категория, докато Сонен по време на кариерата си се състезава в средна и лека тежка категория.

========================================================================
Уважаеми приятели!
Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров