Гунар Нелсон: Един истински шампион трябва да приключва срещите си предварително

Топ боецът на ​​UFC в полусредна категория Гунар Нелсон критикува шампионите, които разчитат на победите в своите битки след съдийски решения.

Според Нелсон (16-2-1 ММА), истинския шампион, трябва да се стреми към ранна победа, а не да си поставя за цел да побеждава по точки.

“ Някои от тези момчета се връщат обратно в ъгъла си, където им казват: “ Ти спечели рунда ! “ . Оказва се, че те са фокусирани върху това как да спечелят рудновете и да добутат двубоя до съдийското решение.

Вярвам, че ако един боец може да спре противника си, той трябва да го направи. Ако искате да бъдете истински шампион, тогава трябва да завършите състезанието. Това е моето мнение за това какъв трябва да бъде един шампион. Да, ако сте шампион и във всичките си битки вие побеждавате след 5- тия рунд, тогава това показва, че вие можете да запазите колана си в битки срещу топ претендентите, но аз искам да се превърне в истински шампион, който приключва своите битки, „ каза Нелсън.

====================================================================================

Уважаеми приятели!

Ако желаете съществуването на сайта да продължи – ПРАВЕТЕ ДАРЕНИЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ!

IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *