Годишното събитие на UFC в Париж, което вече се е превърнало в традиционно, ще се проведе на 5 септември, както официално обявиха представители на организацията.
От 2022 г. насам UFC посещава френската столица всеки септември, като всеки път привлича над 15 000 зрители. Последното събитие постави рекорд за посещаемост на събитие на UFC в Париж, когато близо 16 000 фенове дойдоха да гледат основната среща на вечерта между Насурдин Имавов и Кайо Боральо, която Имавов спечели с единодушно решение.
Френските бойци са спечелили три основни битки на домашна сцена, като са претърпели само една загуба, която допусна Беноа Сен Дени, който загуби от Ренато Мойкано през 2024 г. Миналата година Сен Дени се реабилитира за поражението си, като победи Маурисио Руфи в съвместната основна среща на вечерта, която френските бойци завършиха с перфектен резултат 5-0.
Две от четирите събития на UFC във Франция бяха оглавени от Сирил Ган, който ще се изправи срещу Алекс Перейра за временната титла на UFC в тежка категория тази неделя в Белия дом. Участвайки в Париж, Ган нокаутира Сергей Спивак и Тай Туиваса.