Майкъл Биспинг иска Шон Стрикланд да защитава титлата си срещу Джо Пайфър

Майкъл Биспинг иска новия шампион на UFC в средна категория Шон Стрикланд да защитата титлата си срещу поставения на шеста позиция в ранглистата Джо Пайфър.

В събота Стрикланд победи Хамзат Чимаев с разделено решение в основното събитие на UFC 328 и за втори път в кариерата си стана шампион.

Основен фаворит за двубой с Шон Стрикланд е поставения на втора позиция Насурдин Имавов, когото Стрикланд вече победи.

„Казвам ви, че битката, която трябва да бъде организирана е между Шон Стрикланд и Джо Пайфър. Това не е срещата, за която веднага се сетих, но когато погледнах ранглистата, битката някак си изпъкна сред останалите,“ каза Биспинг.

„Джо Пайфър прави големи неща, притежава много атрактивен стил и съм сигурен, че всички биха искали да видят Шон Стрикланд срещу Джо Пайфър. Досега не сме гледали битка на Шон Стрикланд с Джо Пайфър. Джо Пайфър победи Израел Адесаня по впечатляващ начин. В серия е от четири победи, а единствената му загуба в UFC беше от Джак Хермансон. Там той се умори, не успя да поддържа темпото, докато се опитваше да постигне нокаут,“ каза Биспинг.

„Изглежда е отстранил тези слабости. Не бих се оплаквал, ако следващата битка на Шон Стрикланд е срещу Джо Пайфър. Може да бъде организирана в родния град на Джо Пайфър Филаделфия, където на 15 август ще се проведе UFC 330. Събитието е скоро и всичко трябва да стане много бързо, но ей, случват се и по-странни неща.“




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *