Дионтей Уайлдър и Луис Ортиз ще проведат реванш на 23 ноември

Най-дълго царуващият световен шампион в тежка категория Дионтей „Бронзовият бомбардировач“ Уайлдър ще се изправи срещу най-опасния си съперник до този момент Луис Ортиз, срещу когато ще защитава титлата си на WBC в реванш в основното събитие на боксова гала-вечер на 23 ноември в MGM Grand Garden Arena в Лас Вегас, Невада, САЩ.

Уайлдър и Ортис ще подновят съперничеството си, което започнаха през 2018 година в Барклейс Център в Бруклин, когато проведоха една от най-добрите битки за годината. Уайлдър спечели този двубой с технически нокаут в десетия рунд, след като Ортиз го нарани и почти го спря в седмия рунд. Вълнуващият мач включваше много обрати, които налагат реванш.

С комбиниран рекорд от 66 нокаута в 74 мача, Уайлдър – Ортиз II е двубой от тежка категория, който гарантира изключителна ударна мощ. В първия двубой Уайлдър повали Ортиз в нокдаун в петия рунд, Ортиз нарани Уайлдър в седмия рунд, преди в крайна сметка Уайлдър отново да повали Ортиз след мощен удар с дясната ръка, което принуди рефер да спре двубоя в десетия рунд.

„Радваме се да включим този феноменален реванш в тежка категория между Дионтей Уайлдър и Луис Ортиз към вълнуващият месец на забавление в MGM Grand,“ заяви Ричард Щурм, президент на Лас Вегас Live Entertainment and Sports. „Нямаме търпение феновете на бокса да станат свидетели на двубой, който със сигурност ще завърши с нокаут на вечерта в Grand Garden Arena.“




Напишете коментар:

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *