
Легендата на смесените бойни изкуства Андерсон Силва сподели своето мнение за зародилата се вражда между шампиона на UFC в лека тежка категория Джон Джоунс и „временния“ шампион на UFC в средна категория Израел Адесаня.
„Моето мнение е, че Израел Адесаня показа неуважение към Джон Джоунс,“ каза Силва. „Мисля, че за бизнеса, за (президента на UFC) Дейна (Уайт), това е страхотно. Страхотно е за бизнеса и за UFC. Без значение дали ще се бият или не, UFC печели от тази ситуация, както и феновете. Но в това липсва уважение. Мисля, че той леко премина границата.
С времето Адесаня ще се научи как да се държи в такава ситуация. Мисля, че той трябва да уважава всичко, което Джон Джоунс е постигнал. Двамата са страхотни бойци. В бъдеще, кой знае – може би ще се бият. Но аз съм от време, когато имаше чест. Уважавайте чуждото пространство. Такова е моето мнение.
Уважавам всички бойци, особено Джон Джоунс. Той е моят по- малък брат и не изпитвам проблем да говоря за него. Той е най-добрият боец в света. „