Бившият шампион на UFC в тежка категория Жуниор Дош Сантош заяви след днешната си победа над Благой Иванов на турнира UFC Fight Night 133, че не възнамерява да губи ритъм и ще се бие по- често. Той каза това в интервю пред медиите след шоуто.
За първия двубой след наказанието:
Чувствам се чудесно. Всичко проблеми се забравят, когато постигнете победа. За да не губите уменията си, е необходимо да се биете по- често. Така че аз съм отново в отлична форма. Освен това Иванов се оказа много корав боец. Той победи смъртта. Очаквах трудна битка, както се и оказа.
За противника:
Трябваше да внимавам за неговия удар, той притежава ударна мощ. Освен това той играе с обратен гард, но срещу такива съперници винаги е трудно. Трудно е да нанасяте джеб толкова често, колкото в битките срещу съперници с ортодоксален стил, но го направих, защото напипах вярната дистанция. Срещу левичари, трябва да внимавате, когато нанасяте удар, защото противникът контраатакува. И както се вижда от лицето ми, някои от ударите му достигнаха целта си. Но се чувствах уверен в стойка.
На следващия противник:
Не знам кой ще бъде следващия ми съперник. В момента тежка категория преминава през интересен етап. Засега нищо не мога да кажа, трябва да обсъдя някои неща с екипа си. Но има един вариант, който представлява интерес за мен. Това е трета битка със Стипе Миочич. А после ще видим. Мисля, че би било добра битка. Мисля, че я заслужаваме. И двамата.
Разбира се, ние заслужаваме да се бием за титлата. Миочич беше шампион, той загуби колана си заради един удар. Това е тежка категория. Един точен удар може да реши всичко.
Трябва да изчакаме малко. Кормие и Леснар ще проведат двубой. Все още не е известно кога, но тяхната битка ще се проведе. Така че можем да се срещнем с Миочич. А победителят може да се бие за титлата.
За редовните битки:
Аз съм натурален боец от тежка категория и мога да правя всичко. Мога да нанеса ритник със завъртане. Ако почувствате подходящия момент да нанесете удар, и го направите навреме, тогава всичко е наред. А единственият начин да почувствате този момент е да водите редовно битки. Възнамерявам да си почина със семейството си и да се върна в залата. Аз съм на 34 години. Остават ми още много битки.

Уважаеми приятели!
Надяваме се на Вашата подкрепа!
Направете дарение, за да подкрепите съществуването на сайта. Който желае и може нека да помогне!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров