Американската промоутърска компания Epic Sports & Entertainment изненадващо спечели днешния търг даващ правото да се организира елиминаторната битка на IBF в тежка категория между Кубрат Пулев и Дилиън Уайт, тъй като не представлява нито един от двамата боксьори.
Epic Sports & Entertainment, начело с бившия дългогодишен адвокат на Дон Кинг Джон Уърт, спечели с оферта от $ 1 500 111, като победи лесно другите двама кандидати. Еди Хърн от Matchroom Box, промоутър на Уейт, предложи $ 831 111, докато промоутърът на Пулев, Sauerland даде $ 801 305.
Пулев има право на 75% от печелившата оферта ($ 1 125 083.25), докато Уайт ще получи останалите 25% ($ 375 027.75).
Epic Sports & Entertainment представи 10% от общата сума на офертата си в търга, който се състоя в офисите на IBF в Спрингфийлд, Ню Джърси. Промоутърската компания разполага с пет работни дни, за да представи на IBF още 10%.
Epic Sports & Entertainment трябва да представи подписаните договори на IBF в рамките на 15 дни – не по-късно от 8 юни – а битката трябва да се осъществи в рамките на 90 дни ( до 24 август).
Победителят в битката ще стане един от задължителните претенденти на световния шампион в тежка категория Антъни Джошуа, който нокаутира Уайт в седмия рунд през 2015 г., една битка, преди да спечели световната титла. След тази загуба Уайт постигна седем поредни победи..
Пулев спечели пет последователни двубоя, след като загуби в петия с нокаут от бившият властелин в дивизията Владимир Кличко през 2014 г.
Подробности като къде и кога ще се проведе битката се очаква да бъдат уточнени в близките дни.

Уважаеми приятели!
Надяваме се на Вашата подкрепа!
Направете дарение, за да подкрепите съществуването на сайта. Който желае и може нека да помогне!
IBAN : BG 95DEMI92401000148388 –
При банка – „Търговска Банка Д“ АД („Д Банк“)
BIC DEMIBGSF
Получател : Людмил Александров